0212 510 11 45
  Sosyal Medya Hesaplarımız

  Yüksek Güvenlik Çiti

  Yüksek Güvenlik Çiti

  Yüksek Güvenlik Çiti ve Teknik Özellikleri

  Güvenliğin ve en üst düzey korumanın gerektiği yerleri çerçevelemek için kullanılan yüksek güvenlik çiti sık göz aralıklarına sahip olmakla beraber son derece dayanıklı ve sağlamdır. Pek çok yerde kullanılan yüksek güvenlik çitleri uzun ömürlüdür ve yıpranmaz, aşınmaz. Kullanım amacı dışarıdan gelebilecek müdahaleleri sıfıra indirmek ve caydırıcılık sağlamaktır.Firmamız, siz değerli müşterileri için her zaman en kaliteli ürünleri en ekonomik fiyatlarla sunmaktadır. Arzu ettiğini, modeline göre ve üzerine isteyeceğiniz ekstra özelliklere göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

  Günümüzün nen önemli sorunlarından bir tanesi de hiç şüphesiz ki güvenlik sorunudur. Nerede hangi koşulda yaşarsak yaşayalım böyle bir potansiyel sorunla karşı karşıyayızdır. En basiti hırsızlık olaylarının artış göstermesi bile bizi alternatif çözümler üretmeye mecbur kılmıştır. Bu bağlamda ev ve iş yerlerimize güvenlik alanlarımızı muhafaza edecek bazı özel yapılar inşa etmeye başladık.

  Panel çit uygulamaları bu konuda belki de bize en fazla nefes aldıran uygulamaların başında gelir.  Gittikçe daha fazla alanda rastlamaya başladığımız panel çitler, güvenlik kaynaklı sorunları en aza indirgemiştir. Profesyonel bir kadroyla, pratik bir montajla uygulanan panel çitler muhteşem bir görüntünün oluşmasına neden olmaktadır. Panel çitlerinde güvenlik kadar görsellik de es geçilmeyen bir konudur.

  Kendi içinde özel bir dekorasyon türü olan çitler, ev ya da bahçe gibi alanların adeta çehresini değiştirmektedir. Sektörün gün geçtikçe gelişmesiyle beraber daha da şık tasarımlar ön plana çıkmaya başlamıştır. Bu anlamda Yüksek Güvenlik çitinden özel olarak söz etmek gerekiyor. Çünkü yüksek güvenlik çiti görsel açıdan kötü bir görüntünün önüne geçtiği gibi güvenliğin de maksimum düzeyde olduğu bir çit türüdür.

  Güvenlik Çiti Kullanım Alanları

  Yüksek güvenlik çitini normal evlerde kullanmak aslında biraz absürt bir görüntü yaratabilir. Bu çit türü genelde aşırı güvenlik gerektiren, son derece hassas alanlarda tercih edilir. Resmi kurumlar, asker, jandarma, polis gibi teşkilatlar, özel durumlarda, bilhassa kalabalıkların toplandığı büyük meydanlarda, eylemlerde veya benzer durumlarda tercih ederler. Kalabalığı güvenli bir aramadan geçirmek ve sorun teşkil etmeyecek özel alanlar sağlamak temel gaye olmaktadır.  Böyle ortamlarda yüksek panel çitler çok büyük bir nefes aldırmaktadır. Yüksek güvenlikli çitlerin varlığı, çeşitli olayların çıkmasının da önüne geçmektedir. Yapısı gereği tırmanması veya kesilme olasılığı çok düşüktür.

  Yüksek güvenlik çiti içinde malzeme anlamında genelde PVC kaplama veya galvaniz bulunur.  Bu sayede çitler kısa sürede yıpranmaz, kullanımı uzun yıllar devam eder. Öte taraftan bu malzemeler boyanın akmasının da önüne geçer, sadece el emeği ve işçilik kısmında yoğun bir çaba söz konusu olur. Tel kalınlıkları genelde 5-6 mm civarında seyreder. İdeal güvenlik için bu seviyelerin yeterli olduğu saptanmıştır. Çitin dikilmesi süresinde kullanılacak profillerin de kalın olması önem taşır. Çiti profille birlikte sabit bir konuma getirmek maksadıyla sağlam cıvatalar kullanılır. Yüksek risk unsuru barındıran yerlerde, hassas bir üretimin gerçekleştiği fabrikalarda ya da ölüm tehlikesi barındıran alanlarda sıkça tercih edilmektedir