0212 510 11 45
  Sosyal Medya Hesaplarımız

  Olimpik Jiletli Tel

  Olimpik Jiletli Tel

  Olimpik jiletli tel son dönemlerde evlerde, iş yerlerinde, askeri alanlarda, lojmanlarda, sanayi bölgelerinde, fabrikalarda veya spor salonlarında sıklıkla gördüğümüz bir uygulama. Bu tel yapıların gün geçtikçe daha da yaygın bir hale geldiğine şahitlik etmekteyiz. Kullanılan mekanlar, doğal olarak kullanım amacını da otomatik olarak etkiliyor. Aynı şekilde kullanılan alanlara bağlı olarak çok farklı türlerde çitler tercih edilebilmektedir. Bazı çitlerde güvenlik kaygıları ön planda olurken, bazılarında ise görsellik ve dekoratif yapı daha değerlidir.

  Olimpik jel adını tamamen olimpiyatların logosundan almaktadır, doğrudan olimpiyatlarla ya da sportif çağrışımlarla bir ilgisi yoktur. Bilindiği üzere olimpiyat oyunlarının logosu yuvarlak çemberlerden oluşmaktadır. Olimpik jiletli teller de aynen bu biçimde olduğu için görsel açıdan bir ilişki kurulmuştur. Gelelim olimpik jiletli tellerin kullanım alanlarına ve malzeme yapılarına.

  Olimpik Jiletli Tel Caydırıyor.

  Olimpik jiletli teller güvenliğin önemli olduğu alanlar için kurgulanmıştır. Çok değerli yapıları korumak adına, örneğin müze ve çevrelerinde, stratejik önemi olan askeri bölgelerde ya da büyük fabrika alanlarında tercih edilir. Hırsızlara karşı alınabilecek en etkili çözümlerden bir tanesi olarak kabul gören Olimpik Jiletli Tel, oldukça keskin olduğu için caydırıcı niteliktedir. Uygulama esnasında, çalışanlar, bir kazaya mahal vermemek adına büyük bir hassasiyet içinde gerçekleştirir. En ufak dikkatsizlikte bile ellerinizi kesebilecek bir yapıya sahiptir. Bunu bilen yabancıların bu alana dahil olmaları ihtimal dışıdır. Olimpik jiletli teller yuvarlak halkaların yan yana dizilmesiyle uygulanır. Bu kesin teller belli bir düzen ve simetri içinde sıralanır. Galvaniz kaplamaya sahip olduğu için son derece dayanıklı bir yapısı vardır. Yüksek ısıda bile tahribata uğramayan olimpik jiletli tel uygulamasında her bir tel arası mesafe, ortalama 22 cm’dir.

  Yüksek Güvenli k Koruması

  Bu uygulamada elbette yüksekliği ve genişliği alanınıza göre yükseltmek veya genişletmek mümkündür. Bu teller 150-160 kg civarına kadar dayanıklılık gösterebilir. Böyle bir yapıyla karşılaşan herhangi bir kişinin jiletli tellerin diğer tarafına geçme cesareti göstermesi mümkün değildir. Bu, alanınızı keskin çizgilerle belirlemenize çok yardımcı olacak bir uygulamadır. İleride olimpik jiletli tel uygulamasından vazgeçtiğinizde demonte konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Bu telleri mezarlık çevrelerinde ya da belediyelere ait özel alanlarda, restorasyon için belirlenmiş bölgelerde de görmemiz mümkündür. Kullanım süresi boyunca bakım konusunda ekstra bir çaba göstermenize gerek kalmayacaktır, bu teller dayanıklılığı ile meşhurdur ve sizi bu konuda asla hayal kırıklığına uğratmaz.