0212 510 11 45
  Sosyal Medya Hesaplarımız

  Kapalı Halı Saha Yapımı

  Kapalı Halı Saha Yapımı

  Kapalı halı saha yapımı ile ilgili Futbolun beşiği olan İngiltere’de profesyonel takımların soğuk havalarda veya gizli olarak yapmış oldukları antrenmanlar için hazırlanan ve ilerleyen zamanlarda dünya çapına yayılarak her alanda büyük ilgi gören kapalı Halı sahalar, ülkemize ilk olarak girişi 1989 yılında gerçekleşmiştir. İlerleyen bir yıl içinde her ilde büyük bir gelişme ile hızla yayılan halı sahalar artık günümüzde birçok ilde spor komplekslerinde yer almaktadır. Zamanla gelişen dünya ile halı sahaların kapalı halı saha alanları olarak düzenlenmesi ise gerek hava koşullarından etkilenmeden oyun oynamak isteyenler için, gerekse Kapalı Halı Saha alanlarının daha uzun ömürlü kullanım potansiyeli olduğu için tercih edilmiştir.

  Firmamız Kapalı Halı Saha yapımında öncü ve lider firmalar arasında yerini almış ve bu konudaki çalışmaları ile kendini ispatlamış bir firma olarak Kapalı Halı Saha yapımı konusunda hizmetlerine aksaklık vermeden devam etmektedir. Firmamız tarafından yapılacak tüm hizmetler ve gerekli işlemler yine firmamız garantisi altında devam etmekte ve tamamlanmaktadır. Sizde kendisine ait olan özel alanlara veya belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere kamuya açık alanlara bu tür Kapalı Halı Saha alanları yaptırmak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapılacak tüm hizmetlerimizde profesyonel kimlik adı altında yapılan tüm çalışmalar büyük bir titizlikle ve özel ekipmanlar ile yapılmaktadır.

  Kapalı Halı Sahaların Yapımı için belirlenen yerin özelliklerine ve işverenlerin tercih ettiği sahaların büyüklük ve küçüklüklerine göre hazırlanan mimari avanpoje çizimlerine uygun hazırlıklar başlanır. Mühendisler tarafından yapılan projede belirtilen alanların tasfiye çalışmalarından sonra yapılacak olan kazı çalışmaları kepçeler vasıtası ile saha alanları hazır hale getirilir. Çevre hatılının oluşturulmasında yapılacak olan montajlamalar için beton dökülmeden sahanın tel örgüsü için direk yerlerinin ve sahanın kapanmasında hazırlanacak özel direklerin yerleşim yerleri hazırlanır ve betonların dökümleri yapılır.

  Sahaların hazırlanmasında firmamızın konusunda uzman olarak görev yapan ustalar gerekli tüm iş güvenliği ve saha güvenliği için hesaplamaları tek tek yapmaktadırlar. Kazım yapılan bölgenin dolgusunu ise ilk önce büyük taşlar ile düzenli bir şekilde sağlayan ekiplerimiz daha sonra mıcır tabir edilen küçük taşlar ve özel karışım dolgular ile sahaların dolgu işlemleri tamamlanır. Gerekli düzenlemeler ile hazırlanan zeminin üst bölgesi günlük olarak basınçlı su ile temizlenerek. Sahanın üstündeki gaz birikimleri atılarak temizliği yapılır. Sahanın zemini için özel olarak hazırlanan ve çok amaçlı sahalar için uygun olarak görülen FiFa’nın önerdiği akrilik zeminler ve kauçuk karışımı malzemelerin zemin için özel döküm işlemleri yeni ve teknolojik makineler ile tamamlanır. Saha zemininde top tutuş seviyesi ve rahat kayış gibi özelliklere bağlı olarak yapılan malzeme dökümleri büyük bir titizlik içinde ustalarımız tarafından tamamlanmaktadır.

  Altyapı çalışmaları esnasında sahanın tel örgüsü için hazırlanan çevre hatılındaki belirli yerlere borular montajlanarak sahanın etrafı tel örgü ile çevrilir. Çelik teller ile sahanın etrafındaki örgü sabitlenerek. Sahanın kapanması için diğer işlemlere geçilir. Kapalı Halı saha alanlarındaki kapama işlemleri hazırlanan direklerin vinç yardımı ile dikilmesi sonucunda birbirine montajlanır. Gövde makaslarının montajı sırasında verilen eğil ile bütün hepsinin bir çizgide ve düzgün bir şekilde montaj edilmesi önemlidir. Sahanı özel olarak hazırlanan brandasının kapatılması ve brandanın üst kısmının özel paraşüt ipi olarak bilinen ipler ile çevrilmesi işlemi yapılır. En son olarak ise sahaların kapanmasının ardından aydınlatma sistemlerinin sahalara yerleştirilmesi ile sahalar işverenlere teslim edilmektedir.

  Sektörde zirve yarışından hiç kopmayan ve bütün işlemlerinde profesyonel ruhun hâkim olduğu firmamız hizmetlerinden yararlanmak için sizlerde sitemizin iletişim bölümünden bizimle irtibat kurabilir, firma yetkililerinden gerekli tüm bilgileri anında alabilirsiniz.